◄
Frekwencja podczas niedzielnych wyborów samorządowych w Gminie Dębowiec wyniosła 55.91%.
Wybory samorządowe odbędą się w niedziele 21 października 2018 r. Przedstawiamy kandydatów na wójtów i radnych Gminy Dębowiec.
Strażacy z Cieklina zapalając o godzinie 20:05 Ognisko Ducha Świętego przy kaplicy na cmentarzu wojenny nr 14 w Cieklinie i odśpiewując pieśni religijne „Boże, coś Polskę ” oraz „Maryjo Królowo Polski ” uczcili 1050 rocznicę Chrztu Polski.
4 maja 2015 roku na cmentarzu wojennym nr 14 w Cieklinie z inicjatywy ks. Franciszka Motyki z udziałem parafian i przybyłych gości odbyła się msza w intencji poległych 100 lat wcześniej żołnierzy w tzw. bitwie o Cieklin, ale i mieszkańców, którzy zginęli w wyniku I wojny światowej.
22 kwietnia 2015r. na hali sportowej SP Nr 14 w Krośnie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 16 listopada 2014 r. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7 do 21.
20 maja br. odbyła się w Ludowym Domu Kultury w Cieklinie konferencja „W 100 lecie wybuchu Wielkiej Wojny”. Zorganizowali ją Gmina Dębowiec i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
20 maja 2014 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Cieklinie odbyła się konferencja historyczna "W 100 lecie wybuchu Wielkiej Wojny".
Rzeczywistość wojenna w okresie I wojny światowej nie taka, jak w „C. K. Dezerterzy” i „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”!
Od kilku lat są prowadzone remonty cmentarzy z I Wojny Światowej na terenie naszej gminy. dzięki staraniom Urzędu Gminy w Dębowcu większość z nich odzyskała swój pierwotny stan.
Relacja z mikołajkowego spotkania zorganizowanego przez KGW Cieklin Wczoraj po godzinie 17 w Cieklinie odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe dla osób starszych i samotnych, zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu Fundacji Biedronka. Wydarzenie to miało na celu nie tylko umilenie czasu seniorom, ale także integrację społeczności lokalnej.
Dzieła Olgi Boznańskiej można podziwiać w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach Olga Boznańska (1865-1940) należy do grona najwybitniejszych indywidualności sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku, a na pewno najważniejszej i najbardziej konsekwentnej artystki tego czasu. Jej dzieła można podziwiać w Gorlicach do 20 października 2024 r.
STATSTYKA:
Korzystanie z portalu oznacza akceptację politykę prywatności.